Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Periodent |Çene Ameliyatı Fiyatları - Diş Temizleme - Diş Eti Çekilmesi
#1
Periodent |Çene Ameliyatı Fiyatları - Diş Temizleme - Diş Eti Çekilmesi


Periodent Ağız Sağlığı ve Diş Kliniği olarak sizlere bütün diş sağlığı branşlarında uzman hekimlerimiz tarafından en üst kalite diş sağlığı hizmetlerimizi sunmaktayız. Yurtiçi ve yurtdışından birçok hastamıza en iyi diş sağlığı hizmetini sunmak için İstanbul'un Fatih ilçesinde 13 yıldır deneyimli hekim ekibimizle sizlere hizmet vermekteyiz.


Çene Ameliyatı Fiyatları

Çene ve çene iskeleti bozukluğu durumlarında hasta, günlük yaşamda ki birçok aktivitede zorlanmaktadır. Genetik veya dış etkenlerden dolayı oluşan çene hasarlarında hastanın çene ameliyatı olması gerekir.

Çene ameliyatı, yapılan muayene ve röntgen sonuçlarından sonra hastalığın tespiti ardından tek çene veya her iki çeneye de yapılması planlanarak gerçekleştirilir. Çene ameliyatı sonrası kemik 7 ile 10 gün arasında kaynamaktadır. Çene ameliyatı sonrasında hasta, bir ay kadar süre boyunca diş sağlığını kötü etkileyecek alkol, sigara ve şekerli ürünlerden uzak durması gerekmektedir.

Çene ameliyatı fiyatları 2021 yılı fiyatlarına göre tek çene ise 8 bin ile 12 bin TL arasında değişkenlik gösterirken, çift çene ameliyatlarında bu fiyat 12 bin ile 16 bin TL arasında olmaktadır.


Diş Temizleme

Ağız içerisinde biriken bakterilerin ve plakların diş ve diş etinden temizlenmesi işlemine diş temizleme denmektedir. Diş temizleme işlemi diş tartarı temizleme, diş plağı temizleme veya küretaj olarak da adlandırılır.

Diş temizleme ile dişlerinizde oluşan bakterilerin giderilmesini sağlayabilir, oluşan plakların ve tartarların yok olmasını sağlayabilir ve tartarlar nedeniyle oluşan diş lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Günlük diş bakımının yapılmaması durumunda oluşan ağız içi bakteriler ve diş plakları ileriki zamanlarda ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Ağız içerisinde oluşan bakteri ve plakların temizlenmemesi durumunda çeşitli kalp rahatsızlıkları görülmektedir.

Diş temizleme yaptırarak kötü ağız kokusundan kurtulabilir, ölüme kadar götürebilecek kalp rahatsızlıkların önüne geçebilirsiniz. Diş temizleme ve fiyatları hakkında detaylı bilgilere web sitemizden bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.


Diş Eti Çekilmesi

Diş etinin, diş kökünün içeride kalan sarı kısmının görünecek kadar geriye çekilmesi olayına diş eti çekilmesi denmektedir. Diş eti çekilmesi durumlarında tedavi edilmediği zaman diş kayıplarına kadar birçok diş sağlığı sorunu yaşayabilirsiniz.

Diş eti çekilmesi genelde genetik olarak gerçekleşse de dış etkenlerden dolayı da yaşanmaktadır. Diş bakımının düzenli olmaması, alkol veya sigara gibi ürünlerin sık tüketilmesi, diş gıcırdatma gibi alışkanlıklar diş et çekilmesine sebep olabilmektedir.

Günlük olarak ağız ve diş bakımınızı gerçekleştirmeniz durumunda diş eti çekilmesini büyük olasılıkla engelleyebilirsiniz.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)